Kraj

TVN Media z nową ofertą reklamową: in-video commerce

Bezpośredni zakup produktów oglądanych w materiale wideo. Pierwsi klienci to Domodi i Apart.

TVN Media z nową ofertą reklamową: in-video commerce
TVN Media, biuro reklamy grupy TVN Discovery Polska, oferuje klientom nowe rozwiązanie reklamowe: in-video commerce. Polega ono na możliwości natychmiastowego zakupu produktów eksponowanych w oglądanym materiale wideo. Pierwszymi reklamodawcami, którzy zdecydowali się skorzystać z tego rozwiązania, są internetowy sklep z modą Domodi.pl oraz firma jubilerska Aprat.

W praktyce wygląda to tak, że przed emisją materiału wideo pojawia się krótki spot informujący o możliwości dokonania zakupu produktów podczas emisji programu. W wybranym momencie na ekranie wyświetla się metka informująca o liczbie produktów objętych możliwością natychmiastowego zakupu online. Pod metką widoczna jest lista produktów (identycznych lub podobnych do oglądanych) wraz z cenami.
Interakcja, polegająca na najechaniu myszką w pole rozwiniętej metki, powoduje zatrzymanie materiału. Kliknięcie w wybrany produkt pozwala poznać związane z nim szczegóły. Z kolei klikając przycisk “Wybierz”, użytkownik przechodzi na stronę e-sklepu z produktem, który może kupić. W każdej chwili może również powrócić do zatrzymanego materiału.

Na razie taką funkcjonalność TVN Media zaoferował tylko przy formacie “Top Model” na swojej platformie VoD Player.pl.

– Opracowaliśmy i przetestowaliśmy rozwiązanie technologiczne, które pozwala na zakup produktów eksponowanych w programach dostępnych w serwisie Player.pl. Dzięki temu udało nam się znacznie skrócić typową ścieżkę zakupową konsumenta. Stworzyliśmy unikatową wartość dla naszych widzów oraz dla klientów biura reklamy TVN Media – przekonuje Maciej Ziąbrowski, dyrektor ds. strategii i badań produktu reklamowego TVN Media.