Kraj

Media

TVN z charytatywnym koncertem dla Ukrainy

Cały dochód ze sprzedaży biletów na koncert "Razem z Ukrainą", który odbył się 20 marca o godz. 20 w łódzkiej Atlas Arenie, trafił do Polskiej Akcji Humanitarnej. Przed koncertem wyemitowano 10-minutowy charytatywny blok reklamowy.

Wydarzenie, którego producentem była agencja Follow The Step, transmitowano na żywo na antenie TVN oraz w Playerze. Koncert był nadawany również na Ukrainie. Minimalna cena biletu-cegiełki na koncert “Razem z Ukrainą” wyniosła 20 zł. Przed koncertem i podczas niego można było również wysyłać specjalne SMS-y, które dodatkowo zasilą zbiórkę prowadzoną przez Polską Akcję Humanitarną (PAH).

Koncert poprowadzili: Marcin Prokop, prezenter TVN, i urodzona w Równem na Ukrainie Alina Makarczuk, która od niedawna prezentuje informacje z frontu na antenie TVN24, a od dwóch lat jest reporterką Radia Eska. Polską scenę muzyczną reprezentowali m.in.: Natalia Przybysz, Vito Bambino, Stanisław Soyka, Anita Lipnicka, Krzysztof Zalewski, Kayah i Daria Zawiałow, a ukraińską m.in. Dagadana i Tina Karol. Wystąpili także aktor Andrzej Seweryn i aktorki Danuta Stenka, Vanessa Aleksander, Maja Komorowska. Wszyscy artyści zaangażowani w realizację koncertu zrzekli się honorariów.

W marcu br. TVN podjął decyzję o rozpoczęciu szerokiej współpracy z Polską Akcją Humanitarną, która niesie pomoc Ukrainie od początku inwazji rosyjskiej na ten kraj w 2014 r.