Kraj

Uber chce być bezemisyjny do 2040 r.

Firma planuje także rozwój usługi Uber Green, czyli zamawiania przejazdów autami niskoemisyjnymi, dostępnej w Polsce od maja 2019 r. (w Krakowie).

Właśnie ogłoszona strategia firmy przewiduje, że do 2040 r. wszystkie przejazdy zamawiane przez aplikację Uber w 10 tys. miast na sześciu kontynentach (w tym 10 miastach i aglomeracjach w Polsce) będą bezemisyjne. Krokiem do realizacji tego zobowiązania będzie realizowanie połowy kursów w siedmiu miastach Europy (Amsterdam, Berlin, Bruksela, Lizbona, Londyn, Madryt i Paryż) przez pojazdy elektryczne do 2025 r.

Do końca 2021 r. z 37 do 60 ma się także zwiększyć lista miast, w których dostępna będzie usługa Uber Green – zamawianie przejazdów autami niskoemisyjnymi. Usługa pojawi się m.in. w Londynie i Barcelonie. W Polsce Uber Green jest dostępny na razie w Krakowie. W wizję zielonego transportu miejskiego wpisuje się także opcja korzystania z hulajnóg elektrycznych Lime, dostępnych w Warszawie, Poznaniu i Wrocławiu.

– Wierzymy, że przy współpracy sektora prywatnego oraz publicznego transport współdzielony w największych miastach europejskich może być bardziej ekologiczny nawet w ciągu najbliższych pięciu lat. Osiągnięcie tego celu jest ważnym początkiem dla zielonej transformacji w Polsce – podkreśla Michał Konowrocki, dyrektor zarządzający Uber Polska.