Kraj

Marketing

Uber oficjalnym partnerem Lotniska im. F. Chopina w Warszawie

Na przełomie czerwca i lipca pasażerowie będą mogli zamawiać przejazdy z hali przylotów za pomocą nowej funkcji dostępnej w aplikacji.

Uber Polska zapowiada, że na przełomie czerwca i lipca pasażerowie warszawskiego lotniska będą mogli zamawiać przejazd autem o podwyższonym standardzie, które podjedzie bezpośrednio na dolny poziom, czyli do hali przylotów. Uber zastosuje technologię opartą na algorytmach predykcyjnych, by skrócić czas oczekiwania na kierowcę. Liczba dostępnych w pobliżu aut będzie na bieżąco dostosowywana do aktualnego zapotrzebowania wyznaczonego liczbą lądujących w danym momencie pasażerów.

– Na całym świecie usługi Uber są dostępne na ponad 250 lotniskach i cieszymy się, że nowoczesne rozwiązania technologiczne będą dostępne także na Lotnisku Chopina. Intuicyjny transport z lotniska to jeden z najważniejszych czynników decydujących o zadowoleniu pasażera, a jak wynika z naszych ankiet, w Polsce Uber jest wskazywany jako preferowana opcja przejazdu trzy razy częściej niż inne aplikacje – mówi Michał Konowrocki, dyrektor zarządzający Uber Poland.