Kraj

"Urywki z kalendarza" zniknęły z anteny Trójki

Po 23 latach współpracy z anteną pożegnał się Łukasz Błąd.

Łukasz Błąd, dziennikarz i satyryk, lider kabaretowej grupy Kaczka Pchnięta Nożem, na swoim profilu w Facebooku poinformował, że pożegnał się z Programem Trzecim Polskiego Radia, gdzie prowadził m.in. “Urywki z kalendarza”, emitowane od lat w porannym paśmie Trójki. Z anteny Radia Rzeszów zniknęła również “Strefa kabaret”, w której prezentował swoje teksty satyryczne.

“Tydzień temu, po cichutku zniknęły z trójkowej anteny wtorkowe »Urywki z kalendarza« (choć pytano, czy będą:).
Przed weekendem dowiedziałem się, że w powakacyjnej ramówce Radia Rzeszów nie będzie  »Strefy kabaret«.
Przez 16 sezonów udało się wyemitować w tej audycji tysiące nagrań satyryków, kabaretów (często mało znanych), materiałów archiwalnych, unikatowych, z festiwali kabaretowych, no i nieco własnych produkcji (trzy autorskie sezony KPN /taki kabaret/). Mam nadzieję, że dało to komuś choć chwilę radości.
I tak po 23 latach ustaje mój rejs na falach Polskiego Radia. Bardzo dziękuję Radiowcom, Artystom i Słuchaczom, którzy zechcieli mi w tej przygodzie towarzyszyć. Do usłyszenia”.
Łukasz Błąd odszedł z Trójki w akcie protestu przeciwko ocenzurowaniu Listy LP3, wrócił na antenę, kiedy dyrektorem został Kuba Strzyczkowski. Teraz podkreśla, że z anteną radia publicznego pożegnał się definitywnie.