Kraj

Marketing

Visa otworzy w Polsce globalny hub

Będzie to hub technologiczno-produktowy.

Firma Visa ogłosiła, że planuje otwarcie w Polsce globalnego hubu technologiczno-produktowego, który będzie pierwszym tego rodzaju projektem w Europie Środkowo-Wschodniej. W ciągu najbliższych kilku lat w hubie będzie pracować 1500 specjalistów z obszaru technologii. Inwestycja wpisuje się w podobne projekty Visy i ma na celu wsparcie modelu rozwoju innowacji opartego na działaniu w trybie 24/7 oraz dalsze napędzanie szybkiego rozwoju handlu cyfrowego i płatności.

– Polska ma wysoko wykwalifikowanych pracowników i prężnie rozwijający się sektor IT. Właśnie dlatego jest idealnym miejscem do pozyskiwania nowych talentów oraz tworzenia we współpracy z naszymi partnerami i firmami nowych rozwiązań płatniczych – powiedział Rajat Taneja, prezes ds. technologii Visa. Dodał, że firma skupia się teraz m.in. na projektach związanych ze sztuczną inteligencją następnej generacji i cyberbezpieczeństwie.


Inwestycja będzie piątym globalnym hubem technologiczno-produktowym Visy o dużym znaczeniu strategicznym. Firma ma prowadzić szeroką rekrutację wśród Polaków, ale także wśród specjalistów z Ukrainy i innych części regionu.

Tagi