Zagranica

Marketing

W Cannes pokazano film reklamowy BMW z Pom Klementieff i Umą Thurman

Branded content w wersji lux.

Podczas 76. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes, jednego z dwóch najważniejszych obok berlińskiego Berlinale, pokazano krótkometrażowy film pt. “The Calm” wyprodukowany przez niemiecki koncern motoryzacyjny BMW. Zatrudnił on do tej produkcji m.in. światową gwiazdę Umę Thurman (m.in. “Kill Bill”), a główną rolę gra Pom Klementieff (seria „Strażnicy Galaktyki”). Oprócz Josepha Kosinskiego („Top Gun: Maverick”) w roli producenta wykonawczego i Sama Hargrave (Marvel Cinematic Universe) na fotelu reżysera ten siedmiominutowy thriller szpiegowski może pochwalić się również muzyką autorstwa kompozytora filmowego Hansa Zimmera, który ma na swoim koncie m.in. dwa Oscary.

W ten sposób producent reklamuje elektryczny model samochodu BMW i7 M70 xDrive.

– BMW Films jest integralną częścią bogatej historii BMW w świecie kina – mówi Jens Thiemer, starszy wiceprezes ds. klientów i marki BMW. – Wraz z premierą „The Calm” na 76. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes nawiązujemy do ważnej części naszego dziedzictwa. Kreatywny i innowacyjny charakter tego krótkometrażowego filmu podkreśla pionierskie podejście, jakim seria kierowała się od samego początku. Jej wznowienie w 2023 r. z dwiema gwiazdorskimi aktorkami w rolach głównych jest czymś szczególnie atrakcyjnym. A fakt, że nasze w pełni elektryczne samochody wykorzystane zostały w pierwszym na świecie całkowicie bezgłośnym pościgu samochodowym, nadaje „The Calm” dodatkowego znaczenia – dodaje.

W zeszłym roku BMW Group sprzedała na świecie ponad 2,4 mln samochodów oraz ponad 202 tys. motocykli. BMW Group to marki: BMW, Mini, Rolls-Royce.