Kraj

W piątki i soboty "Gazeta Wyborcza” z nową ceną

Zmiana ma związek ze znacznym wzrostem kosztów wydawniczych.

Od 8 i 9 kwietnia br. “Wyborcza” ukazywać się będzie z nowymi cenami. W piątki egzemplarz dziennika kosztować będzie 7,99 zł, a w soboty – 8,99 zł.

Zespół “Gazety Wyborczej” zdecydował o zmianie cen swoich dwóch wydań. W 2022 r. rosną bowiem ceny papieru do druku gazet, którego dostępność w Europie jest bardzo niska, a także koszty produkcji tradycyjnych egzemplarzy dziennika – głównie z uwagi na wyższe ceny energii oraz paliw i transportu.  

Po zmianie od 8 kwietnia 2022 r. “Wyborczą” będzie można kupić za: 5,99 zł w poniedziałki, 4,99 zł od wtorku do czwartku, 7,99 zł w piątki i 8,99 zł w soboty.  

Zespół “Gazety Wyborczej” proponuje odbiorcom papierowego wydania skorzystanie z unikatowej na rynku formy subskrypcji – prenumeraty teczkowej. To najtańsza i odporna na punktowe zmiany cen forma zakupu „Wyborczej”. Obecnie koszt takiej prenumeraty dziennika na miesiąc to 129,90 zł. Korzystający z tej oferty otrzymują też co miesiąc w prezencie książki – obecnie to seria “Reporterzy Wyborczej polecają”. Dodatkowo każdy subskrybent prenumeraty teczkowej ma dostęp do Klubu Wyborczej. Jego członkowie mogą m.in. uczestniczyć w spotkaniach online z redakcją i jej gośćmi, a także korzystać z cyfrowego archiwum tekstów “Wyborczej”.