Kraj

"Wataha" na czele top 10 seriali HBO Go w Polsce

HBO Go prezentuje najpopularniejsze seriale w Polsce w mijającym roku.

"Wataha" na czele top 10 seriali HBO Go w Polsce
HBO Polska poinformowało o najpopularniejszych serialach w serwisie HBO Go w mijającym roku. Najchętniej oglądanym serialem w okresie styczeń-listopad br. okazała się “Wataha”. Polska produkcja HBO Europe, nagrodzona m.in. Orłem w kategorii najlepszy serial fabularny za trzeci sezon w reżyserii Kasi Adamik i Olgi Chajdas, zajęła pierwsze miejsce w rankingu. Na drugiej pozycji znalazł się nominowany do Emmy oraz Złotych Globów serial HBO “Westworld”, czyli odyseja o narodzinach sztucznej świadomości i ewolucji grzechu, a trzecie miejsce zajęła ekranizacja bestsellerowej powieści Stephena Kinga “Outsider”. Na kolejnych miejscach w top 10 znalazły się: “Wychowane przez wilki”, “Czarnobyl”, “Gra o tron”, “Od nowa”, “Nowy papież”, “Ślepnąc od świateł”, “Zero Zero Zero”. 
Z kolekcji filmów z biblioteki HBO Go w Polsce widzowie najczęściej wybierali produkcję Quentina Tarantino “Pewnego razu… w Hollywood”, a zaraz po nim najczęściej sięgali po film “Aquaman”. Na trzeciej pozycji uplasowały się natomiast “Narodziny gwiazdy”. Na kolejnych miejscach mamy produkcję: “Czarownica 2”, “Men in Black: International”, “Spider-Man: Daleko od domu”, “Shazam!”, “Bad Boys for Life” i “Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda”. 

Wśród seriali dokumentalnych najchętniej oglądaną produkcją w Polsce w HBO Go w 2020 r. okazał się serial HBO “McMiliony”. Na kolejnych miejscach pod względem oglądalności znalazły się: nagrodzony Emmy “Leaving Neverland” przybliżający widzom historię dwóch mężczyzn, którzy jako dzieci przyjaźnili się z Michaelem Jacksonem, oraz serial HBO “Przysięga”, przedstawiający historię organizacji NXIVM, której założyciel i kilku członków zostało oskarżonych o handel ludźmi i wymuszenia haraczy.