Kraj

Wedel ma nowe opakowania

Czekolady Wedla rezygnują z granatu, stawiają na połysk i błękit.

Wedel ma nowe opakowania
W ramach repozycjonowania marki Wedel rozpoczętego kampanią z udziałem Wargorra Wedel marka z portfolio Lotte Wedel zmienia opakowania czekolad. Modyfikacja opakowań obejmie całe portfolio.
Jak zapewnia biuro prasowe marki, głównym założeniem zmiany opakowań produktów jest unowocześnienie, a także uspójnienie szaty graficznej. Jako pierwsze odmienione zostały tabliczki czekoladowe, czego efekt już teraz możemy zauważyć na półkach sklepowych. Całkowitej modyfikacji uległy: kolorystyka, układ graficzny oraz materiał, z którego wykonane są opakowania. Zamiast używanego dotychczas wedlowskiego ciemnego granatu, pojawił się jego jaśniejszy odcień. Na opakowaniach znajdują się również nowe wizualizacje składników, deskryptory smaków. Wykorzystywana do tej pory folia została zastąpiona folią matową z metalizą, która mieni się w zależności od tego, pod jakim kątem pada na nią światło.
Na opakowaniach pojawi się również odświeżony logotyp. Marketer bardziej eksponuje datę powstania marki – 1851 r. Zostanie umieszczona w lewym górnym rogu nad sygnaturą.