Kraj

Wiktoria Brauksiepe dyrektor finansową w Henkel Polska

Zastąpiła na tym stanowisku Janusza Gołębiowskiego, który zajmował je od 1996 r.

Wiktoria Brauksiepe została nową dyrektor finansową w firmie Henkel Polska i w regionie Europy Północno-Wschodniej. Zastąpiła na tym stanowisku Janusza Gołębiowskiego, który zajmował je od 1996 r.
Brauksiepe związana jest z firmą Henkel od 11 lat. Przed objęciem funkcji dyrektor finansowej karierę rozwijała w centrali firmy w Niemczech na stanowiskach zarówno na poziomie regionalnym, jak i globalnym. Dołączyła do firmy jako junior treasury manager, po czym po trzech latach awansowała na stanowisko managera subsidiary controlling z odpowiedzialnością za spółki zależne w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Kolejnym etapem jej kariery w firmie była funkcja senior managera international business development w dziale beauty care (kosmetyki). Ostatnio piastowała stanowisko senior treasury managera w dziale finansów korporacyjnych, gdzie była odpowiedzialna za zarządzanie ryzykiem finansowym firmy.
Nowo mianowana dyrektor odpowiada za zarządzanie finansami firmy. Do jej zadań należy między innymi sprawozdawczość finansowa zgodnie z lokalnymi i międzynarodowymi standardami rachunkowości, sprawozdawczość podatkowa, kontroling działalności gospodarczej firmy i wsparcie decyzji biznesowych. Wiktoria Brauksiepe jest odpowiedzialna także za zarządzanie ryzykiem kredytowym.