Kraj

Wisłocka na czele tegorocznego box office

Film dystrybuowany przez Next Film cieszy się największą frekwencyjną popularnością.

Wisłocka na czele tegorocznego box office
Film “Sztuka kochania” w reżyserii Marii Sadowskiej bije rekordy popularności w tym roku. Produkcja znalazła się na szczycie tegorocznego box office’u. Film w reżyserii Marii Sadowskiej z tytułową rolą Magdaleny Boczarskiej obejrzało ponad 1,720 mln widzów.
Film zgromadził większą publiczność niż takie tytuły, jak “Sing”, “Ciemniejsza strona Greya” czy “La la land”. Historia Michaliny Wisłockiej z końcem marca wejdzie na ekrany kin w Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej.
Nie tylko film, ale i sama muzyka z filmu cieszy się popularnością. Po sukcesie płyty CD na rynku ukazał się soundtrack do filmu w postaci dwupłytowego wydawnictwa na winylu. O oprawę muzyczną zadbał Jimek, czyli Radzimir Dębski, który od wielu lat komponuje muzykę do filmów, seriali, festiwali, spotów reklamowych oraz spektakli teatralnych. Oprócz jego kompozycji na płycie można usłyszeć piosenkę “W co mam wierzyć”, oryginalnie wykonywaną przez zespół Breakout, przypomnianą w brawurowej wersji przez Anię Rusowicz i zespół Mitch & Mitch. Utwór szybko znalazł się na prestiżowej Liście Przebojów Trójki i dzień przed zakończeniem głosowania plasuje się na jej trzecim miejscu.
W filmie występują Danuta Stenka, Karolina Gruszka, Borys Szyc, Katarzyna Kwiatkowska, Wojciech Mecwaldowski, Arkadiusz Jakubik oraz Artur Barciś.
Za produkcję filmu odpowiada Watchout Productions. Koproducentami są: telewizja TVN SA, Orange Polska SA, Agora SA i Plast Service Pack. Dystrybucja: Next Film.