Kraj

Wojciech Łubieński prezesem zarządu Aldi w Polsce od 1 stycznia 2022 r.

Pełni obowiązki prezesa od 15 marca br.

Wojciech Łubieński prezesem zarządu Aldi w Polsce od 1 stycznia 2022 r.
Wojciech Łubieński, dotychczas p.o. prezes zarządu Aldi w Polsce, oficjalnie obejmie stanowisko z 1 stycznia 2022 r. Jego poprzednik Oktawian Torchała 1 kwietnia br. dołączył do zespołu międzynarodowego w centrali Aldi w Essen (Niemcy).

Łubieński związany jest z firmą od grudnia 2019 r., kiedy został wiceprezesem i zastępcą dyrektora zarządzającego Aldi w Polsce. Wcześniej przez 10 lat pracował w sieci aptek i drogerii Super-Pharm, gdzie pełnił funkcję dyrektora operacyjnego. Karierę zawodową rozpoczynał w sieci aptek Dr.Max, skąd przeszedł do firmy DOZ. Ukończył farmację na Poznańskim Uniwersytecie Medycznym, ma też dyplom MBA Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu.

– Do końca roku Aldi w Polsce będzie posiadał minimum 200 sklepów zlokalizowanych we wszystkich województwach, a w najbliższych latach chcemy zwiększać liczbę sklepów o minimum 60-70 rocznie – powiedział Wojciech Łubieński. Zapowiedział też w najbliższych miesiącach otwarcie drugiego magazynu, który będzie obsługiwał sklepy Aldi w północnej Polsce.

Aldi działa w Polsce jako część grupy Aldi Nord. Obecnie w naszym kraju są 192 sklepy Aldi, a firma zatrudnia blisko 3,5 tys. pracowników.