Kraj

WP wzmacnia newsroom

Przejścia i awanse w redakcji Wirtualnej Polski.

Do zespołu redakcyjnego portalu Wirtualnej Polski, kierowanego przez Tomasza Machałę, dołączają reporterzy: Krzysztof Olszewski, Adam Jabłoński, Grzegorz Łakomski, Luiza Łuniewska, Maciej Kucharczyk i Marcin Marcinkowski, a w marcu Nina Harbuz Karczmarewicz.

Grzegorz Łakomski, dziennikarz polityczny z ponad 10 letnim stażem, współpracował z “Wprost”, “Newsweekiem”, “Dużym Formatem”, “Polityką” i “Tygodnikiem Powszechnym”. Jako reporter realizował materiały dla programu „Teraz My” i „Po prostu” Tomasza Sekielskiego. Ostatnio pracował jako reporter sejmowy Polskiej Agencji Prasowej.
Luiza Łuniewska, reporterka znana z książki “Szukając Inki. Życie i śmierć Danki Siedzikówny”, która współpracowała wcześniej z “Życiem Warszawy”, Wydawnictwem Bauer, tygodnikiem “Newsweek”, Polskim Radiem i TVN.
Maciej Kucharczyk – ostatnio dziennikarz działu zagranicznego TVN24, współpracujący wcześniej z tygodnikiem “Forum” i Ośrodkiem Analiz Strategicznych.
Krzysztof Olszewski – dziennikarz przez wiele lat związany z wydawnictwem Agora, ostatnio na stanowisku zastępcy redaktora naczelnego “Metro”. Krzysztof Olszewski pokieruje rozwojem reklamy natywnej w części informacyjnej newsroomu WP, WP Money i WP Finanse.

Zespół newsroomu WP wzmacnia także kompetencje telewizyjne. Dlatego do firmy dołączają Adam Jabłoński i Patryk Osowski związani wcześniej z Telewizją Polsat i portalem PolsatNews.pl

Ponadto codziennym autorem Wirtualnej Polski będzie od stycznia Marcin Makowski, który do tej pory publikował w magazynie WP Opinie. Marcin Makowski związany także z “Do Rzeczy’, Telewizją Kraków i Radiem Kraków staje się stałym współpracownikiem WP tworzącym zarówno treści opiniotwórcze, jak i informacyjne.

W marcu do Wirtualnej Polski dołączy Nina Harbuz Karczmarewicz związana poprzednio z Polskim Radiem, portalem Gazeta.pl, Laboratorium Reportażu i National Geographic Traveller.

Do newsroomu WP dołączą też Michał Gąsior, Kamil Sikora i Krzysztof Majak związani wcześniej z serwisem naTemat. Zmiany w WP to także awanse wewnętrzne. Ze stanowiska redaktorek na stanowiska wydawców awansowały Agata Zając i Zofia Ożarek- Wodzinowska, która została też felietonistką magazynu WP Opinie.