Kraj

Wyborcza.pl opublikowała pierwszy wywiad zrealizowany w wirtualnej rzeczywistości

- Metaverse to zupełnie nowa wersja internetu. Wkrótce mamy się tam umawiać z przyjaciółmi na wirtualnej plaży, uczyć w zdalnej szkole, a nawet pracować przez Google VR - mówi Sebastian Ogórek, szef serwisu Wyborcza.biz.

Na Wyborcza.pl i Wyborcza.biz można zobaczyć pierwszy w Polsce wywiad przeprowadzony w Metaverse. Gośćmi Sebastiana Ogórka i Piotra Szostaka byli cyfrowi eksperci i futurolodzy – Maciej Kawecki oraz Aleksandra Przegalińska. Rozmowa jest dostępna dla cyfrowych subskrybentów dziennika w formie wideo, do obejrzenia bez gogli VR. Link do materiału.


– Metaverse to zupełnie nowa wersja internetu. Wkrótce mamy się tam umawiać z przyjaciółmi na wirtualnej plaży, uczyć w zdalnej szkole, a nawet pracować przez Google VR. Zdaniem Marka Zuckerberga pod postacią awatarów będziemy mogli rozmawiać ze współpracownikami czy klientami. Dla wielu może to być szczególnie ważny obszar, jako że hybrydowy model pracy stał się ostatnio popularny. Postanowiliśmy sprawdzić, jak ten wirtualny świat sprawdzi się w naszym dziennikarskim fachu. Przeprowadziliśmy więc pierwszy w Polsce wywiad w Metaverse – mówi Sebastian Ogórek, szef serwisu Wyborcza.biz.


Premierę publikacji wspiera autopromocja – m.in. na łamach tradycyjnego i cyfrowego wydania dziennika, w serwisach Wyborcza.pl, w komunikacji do prenumeratorów i na profilach Wyborczej w mediach społecznościowych. Oprócz tego wywiad w Metaverse jest promowany w stacjach radiowych Agory. Działania przygotował dział promocji Gazety Wyborczej.