Kraj

Wydawnictwo Bauer wprowadza zmiany redakcyjne

Wydawca zwalnia pracowników i reorganizuje pracę magazynów "Przyjaciółka", "Pani Domu" oraz "Poradnik Domowy" a także "Pani" i "Twój Styl".

Zmieniono strukturę platformy magazynów “Przyjaciółka”, “Pani Domu” oraz “Poradnik Domowy”  Wydawnictwa Bauer, czego konsekwencją jest zwolnienie kilku pracowników redakcji. Jak poinformowało wydawnictwo, powodem zmiany jest optymalizacja pracy platformy w nowych okolicznościach biznesowych wywołanych pandemią. To kolejna zmiana w obrębie wydawnictwa dotyczaca prowadzenia tytułów. Od 19 listopada Bauer połączył redakcje magazynów “Pani” i “Twój Styl” w jedną redakcję magazynów Lifestyle’owych. Kieruje nią Jacek Szmidt, który równocześnie pozostał redaktorem naczelnym magazynu “Twój Styl”, a Monika Stukonis pozostaje redaktor naczelną “Pani”. W związku z reorganizacją Bauer zdecydował o zwolnieniu kilku osób z obu tytułów tworzących nową redakcję. 

Powodem połączenia redakcji jest m.in. zagwarantowanie jak najlepszego funkcjonowania całego segmentu i optymalizacja pracy w redakcjach, w nowych okolicznościach biznesowych wywołanych pandemią. Zdaniem wydawcy reorganizacja obu redakcji pozwoli także na jeszcze sprawniejsze zarządzanie i tworzenie kontentu nie tylko do obu magazynów, ale także serwisu www.twojstyl.pl.

Taka reakcja na zmiany zachodzące w segmencie wydawniczym na całym świecie pozwoli na zwiększenie efektywności zespołu złożonego z najwyższej klasy specjalistów, przy jednoczesnym zachowaniu odrębności programowej i wyjątkowości obu magazynów. Czytelniczki i czytelnicy nadal otrzymywać będą swoje tytuły w niezmienionej formie, wypełnione interesującymi ich treściami, a klienci reklamowi – wysokiej jakości produkty oferujące wiele różnorodnych możliwości współpracy z magazynami lifestylowymi Bauera – powiedziała Monika Krokiewicz, członek zarządu wydawnictwa i wydawca m.in. magazynów lifestyle’owych.

W przypadku zwolnień wydawnictwo poinformowało o zapewniu tym osobom wsparcie w postaci specjalnego pakietu przygotowanego przez profesjonalną firmę outplacementową – Bigram, która pomoże znaleźć alternatywne stanowiska pracy i odnaleźć się w trudnej sytuacji w najbliższych miesiącach.