Kraj

Wystartował kanał Hip Hop TV

Dyrektorem programowym Hip Hop TV jest Tomasz Kleyff.

Wystartował kanał Hip Hop TV

Wystartował Hip Hop TV, pierwszy polski kanał telewizyjny poświęcony muzyce hiphopowej. Stacja udostępniona została na satelicie Eutelsat Hot Bird 13C. W wkrótce pojawi się również w ofercie telewizji kablowych. Dyrektorem programowym Hip Hop TV jest Tomasz Kleyff, raper, prezenter oraz producent telewizyjny.

Od 2006 r. do końca 2012 r. Tomasz Kleyff pracował w MTV, gdzie produkował programy hiphopowe. Od lutego 2013 do września 2014 r. był jednym z producentów i współtwórców programu “Na językach” w TVN. W 2015 r. pracował jako scenarzysta i reżyser nad filmem dokumentalnym o zespole Afromental, którego premierę zaplanowano na pierwszą połowę 2016 r. Obecnie jest producentem w Eska TV oraz pracuje nad pierwszą solową płytą.

Hip Hop TV jest czwartym kanałem muzycznym nadawanym przez Grupę ZPR Media, obok Eska TV, Polo TV i Vox Music TV. Za dystrybucję nowej stacji odpowiada firma Delegata. Stacja początkowo emitować będzie wyłącznie pasma teledysków z polskim hip-hopem. Na antenie pojawią się zarówno nowe klipy, jak i starsze – z ostatnich 18 lat. Z czasem oferta programowa stacji będzie rozszerzana o produkcje własne. – Profil muzyczny kanału Hip Hop TV obejmować będzie muzykę miejską, czyli hip-hop, dancehall/reggae, trap, dub step, twerk, r’n’b. Pojawią się pasma tematyczne poświęcone znanym polskim wytwórniom, jak np. Asfalt Records, a także różnym gatunkom hip-hopu – zapowiada Tomasz Kleyff.