Kraj

Wystartowało Radio Nowy Świat

Znamy szczegółową ramówkę.

Zdjęcie z fanpage'a Wojciecha Manna
Radio Nowy Świat wystartowało dziś o godz. 5:55. Od północy działała już strona internetowa stacji. Oficjalnie antenę Radia Nowy Świat otworzył Wojciech Mann. W ciągu dnia na antenie będziemy mogli usłyszeć znane nazwiska, których zabrakło m. in. na antenie Programu Trzeciego Polskiego Radia w ciągu ostatnich miesięcy. Będą to: Piotr Bukartyk, Michał Nogaś, Grzegorz Markowski, Katarzyna Kasia, Marcin Kydryński, Jan Chojnacki, Tomasz Raczek, Beata Grabarczyk, Michał Porycki, Zbigniew Zamachowski, Wojciech Waglewski i Fisz.
Program rozpocznie się audycją “Poranna Manna” Wojciecha Manna i potrwa do 10. Od 10 do 14 na antenie będzie można usłyszeć MIchała Nogasia. Od 14 do 15 – Zbigniewa Zamachowskiego w audycji “Zamach na dziesiątą muzę”, od 15 do 16 Bartosza Winczewskiego. Od 16 do 19 za mikrofonem usiądzie Michał Porycki, a od 19 do 22 – Jan Chojnacki. Dzień zakończy się koncertem. Twórcy stacji podkreślają, że jednego z ważnych nazwisk jeszcze nie ogłaszają – chcą słuchaczom zrobić niespodziankę. Stacji internetowej można słuchać pod adresem www.nowyswiat.online. Jest dostępna również w aplikacjach Patronite Audio, Replaio i kilku innych serwisach. Transmisja jest dostępna bezpłatnie dla wszystkich użytkowników Open FM oraz WP Pilot.

Radio Nowy Świat tworzy spółka “Ratujmy Trójkę”, w skład której wchodzą byli dziennikarze i wieloletni współpracownicy Programu III Polskiego Radia oraz słuchacze. Finansowanie stacji odbywa się poprzez crowdfunding w serwisie Patronite. Dotychczas twórcy zyskali 25 tysięcy patronów, dzięki którym zebrali 1,8 mln złotych.