Kraj

Żabka i Żywiec Zdrój razem w sprawie ekologii

Firmy zawarły strategiczne partnerstwo i będą stawiać przy sklepach "ekomaty".

Żabka i Żywiec Zdrój razem w sprawie ekologii
Sieć sklepów Żabka i marka Żywiec Zdrój (Danone) zawarły strategiczne partnerstwo i będą stawiać przy sklepach “ekomaty”. Podmioty podpisały list intencyjny, w którym deklarują wspólne działania na rzecz zamknięcia obiegu tworzyw sztucznych. Firmy rozpoczynają test przy użyciu ekomatów – stworzonych specjalnie dla nich automatów umożliwiających selektywną zbiórkę opakowań po napojach z plastiku i metalu. Pierwsze urządzenia staną jeszcze w tym roku przy wybranych sklepach Żabka w Poznaniu i Warszawie. Zebrany surowiec posłuży do stworzenia nowych butelek.
Jak zapewnia biuro prasowe, do końca I kwartału 2021 r. ekomatów ma być łącznie 15. Konsumenci, którzy oddadzą plastikowe i metalowe opakowania po napojach do ekomatów umieszczonych przy sklepach Żabka, mogą liczyć na dodatkowe punkty lojalnościowe w aplikacji Żappka. Za każde wrzucone opakowanie otrzymają 10 żappsów.
Współpraca Żabki i Żywiec Zdrój ma na celu budowanie świadomości ekologicznej wśród konsumentów. 
Firma Żabka Polska jest właścicielem sieci sklepów typu convenience liczącej blisko 6,8 tys. placówek prowadzonych przez 5 tys. franczyzobiorców pod marką Żabka.