Kraj

Marketing

Żabka uruchamia automat vendingowy w warszawskim szpitalu

Pilotażowy projekt realizowany jest w partnerstwie z należącą od niedawna do Grupy Żabka spółką Maczfit z branży cateringu dietetycznego.

Czynny całą dobę przez siedem dni w tygodniu automat vendingowy Żabki znalazł się w prywatnym szpitalu przy al. Rzeczypospolitej 5 w Warszawie. Dostępnych jest w nim ok. 30 produktów, głównie marek własnych Żabki, m.in. dania gotowe Szamamm, kanapki Tomcio Paluch, płynne przekąski Foodini, soki i lemoniady Wycisk. Płatności za zakup (jeden lub kilka produktów w jednej transakcji) dokonuje się bezgotówkowo – za pomocą karty płatniczej lub telefonu.

Automat Żabki został uruchomiony we współpracy z wchodzącą w skład Grupy Żabka spółką Maczfit, która na terenie tego samego szpitala posiada dostępny dla pracowników automat z posiłkami (obiady, sałatki i desery).

Sieć sklepów Żabka liczy obecnie ok. 7,9 tys. placówek. Firma eksperymentuje ostatnio z wieloma nowymi formatami sklepów – mobilnymi, bezobsługowymi, w modelu store-in-the-store (Żabka Nano w Decathlonie) czy na stacji benzynowej Rakieta.