Kraj

Zgłoszenia w czwartej rundzie programu AccelUp do końca listopada

Program dla start-upów technologicznych i z branży fintech współorganizują Santander Bank Polska i akcelerator Accelpoint.

Do końca listopada przyjmowane są wnioski zgłoszeniowe do czwartej, ostatniej rundy programu akceleracyjnego AccelUp. Adresowany jest on do dojrzałych start-upów oferujących rozwiązania gotowe do wdrożenia, których innowacje mogą znaleźć zastosowanie w działaniach banku. Na tym etapie programu akceleracyjnego Santander Bank Polska poszukuje innowacji w obszarach związanych z digitalizacją usług, w tym m.in. big data i uczenia maszynowego, automatyzacji procesów, bezpieczeństwa, otwartej bankowość API, tokenizacji aktywów oraz e-commerce. Zakwalifikowane firmy otrzymują wsparcie w wysokości do 200 tys. zł i ponad 100 godzin doradztwa ekspertów z zakresu prawa, technologii i biznesu, m.in. z Santander Consumer Bank, PwC, Microsoft, IBM i Accenture oraz kancelarii Squire Patton Boggs. Partnerami programu są firma telekomunikacyjna Orange Polska, firma ubezpieczeniowa Axa oraz spółka Relyon IT Services

Program AccelUp ruszył w I kwartale 2019 r., a realizacja jego ostatniej, czwartej rundy potrwa do II kwartału 2021 r. Akcelerator Accelpoint, otrzymujący wsparcie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, działa w regionie CEE od 2018 r.