Kraj

Fabryka L'Oreala ma 25 lat

Fabryka korzysta z coraz większej liczby ekologicznych opakowań. Już ponad 60% butelek PET pochodzi z recyklingu, a do 2025 r. wszystkie opakowania marki Garnier będą wyprodukowane z materiałów z recyklingu.

L’Oréal Warsaw Plant w podwarszawskich Kaniach, która produkuje m.in. linię Botanic Therapy oraz Garnier Color Naturals, obchodzi w tym roku swoje 25-lecie. Produkcja odbywa się tutaj w sposób zrównoważony i zgodny z zielonymi zobowiązaniami marki Garnier w ramach programu Green Beauty. Celem jest zmniejszanie wpływu na środowisko. Fabryka kupuje energię wiatrową i z elektrowni wodnych, a do 2025 r. cała wykorzystywana w zakładzie energia będzie pochodzić ze źródeł odnawialnych.

Na terenie fabryki zbudowano stację recyklingu wody, która pozwala na oczyszczanie ścieków produkowanych w fabryce i ponowne wykorzystywanie odzyskanej wody o wysokim standardzie. W 2020 r. udało się zredukować zużycie wody o 50% w porównaniu z 2005 r., co odpowiada niemal 7 mln półlitrowych butelek, przy jednoczesnym wzroście produkcji o 220%.

Fabryka korzysta z coraz większej liczby ekologicznych opakowań. Już ponad 60% butelek PET pochodzi z recyklingu, a do 2025 r. wszystkie opakowania marki Garnier będą wyprodukowane z materiałów z recyklingu. Opakowania Botanic Therapy, po wykorzystaniu produktu, nadają się do ponownego przetworzenia – wystarczy wrzucić je do odpowiednio oznaczonego kosza.