Kraj

Marketing

Złote Spinacze 2022 z rekordową liczbą zgłoszeń

98-osobowe jury oceni 445 zgłoszeń w 35 kategoriach. 7 października ogłoszone zostaną tegoroczne nominacje.

Do jubileuszowej, 20. edycji konkursu Złote Spinacze wpłynęło 445 zgłoszeń w 35 kategoriach. To najwyższy wynik od początku istnienia konkursu. Do kategorii głównych nadesłano 290 zgłoszeń, do kategorii sektorowych 114, a do kategorii specjalnych 41 zgłoszeń. Spośród kategorii głównych największym powodzeniem cieszyła się kategoria – “Kampania społeczna”. Drugą najchętniej wybieraną kategorią był “PR produktu”. Wśród kategorii sektorowych najwięcej projektów zgłoszono do kategorii “Technologia, IT, telekomunikacja”, a najczęściej wybieraną kategorią specjalną była “Kreatywność”.


W konkursie pojawiła się także nowa kategoria “Wsparcie Ukrainy”, w której zgłaszano projekty obejmujące zarówno taktyczne działania komunikacyjne realizowane samodzielnie lub we współpracy z organizacjami pozarządowymi, jak również szerokozasięgowe kampanie społeczne. Całość dochodów ze zgłoszeń w tej kategorii, w kwocie 22 500 zł, zostanie przekazana Polskiej Akcji Humanitarnej na realizację celów charytatywnych związanych z przeciwdziałaniem skutkom działań wojennych na terytorium Ukrainy.

Od 14 września do 3 października 98-osobowe jury oceni wszystkie zgłoszone do konkursu projekty, 7 października ogłoszone zostaną tegoroczne nominacje. Jurorzy będą oceniać projekty w sześciu grupach, przewodniczącym jury
jest Grzegorz Szczepański, CEO Hill+Knowlton Strategies Poland.