Kraj

Zmiana kadry zarządzającej Burda Media Polska

Z wydawnictwem rozstała się Dobrosława Snarska-Pełka, dyr. finansowa. Jej miejsca zajął Przemysław Kłobut.

Dobrosława Snarska-Pełka

Z pracą w wydawnictwie Burda Media Polska pożegnała się chief financial officer Dobrosława Snarska-Pełka oraz chief digital officer Justyna Dziegieć. Do zarządu wszedł Przemysław Kłobut, a kierownictwo spółki wspiera Martin Weese, COO Burda International.

Dobrosława Snarska-Pełka odpowiadała za politykę finansową Burda Media Polska od 2016 r. Wcześniej była dyrektorem finansowym w agencji McCann Worldgroup. Dobrosława Snarska-Pełka formalnie będzie związana z Burdą do 31 maja br.

Przemysław Kłobut

1 grudnia 2021 r. stanowisko dyrektora finansowego w randze członka zarządu Burda Media Polska objął Przemysław Kłobut, który odpowiada za strategię finansową grupy Burda Media Polska. Nadzoruje pracę działów controllingu, księgowości, IT, administracji.

Od listopada ub.r. Martin Weese, COO/dyrektor operacyjny Burda International, wspiera zarząd Burda Media Polska w realizacji przyjętej strategii rozwoju firmy.

Justyna Dziegieć, chief digital officer wydawnictwa, w Burda pracowała od września 2019 r., a wcześniej m.in. w Unileverze oraz L’Oreal Poland and Baltic Hub. Z firmą rozstała się w sierpniu 2021 r., od tamtej pory jest regional hub directorem w Sandoz Europe.

Małgorzata Górska

W lipcu ub.r. do zarządu firmy dołączyła Małgorzata Górska, obejmując stanowisko people culture & communication directora, odpowiada za obszar HR i komunikację wewnętrzną.

W listopadzie 2021 r. z Burdą po 29 latach rozstała się jej dyrektorka generalna i członkini zarządu Justyna Namięta (do końca maja ma wspierać firmę jako zewnętrzna konsultantka).

Justyna Namięta

Kadrę zarządzającą Burda Media Polska tworzą Alexander Sorg (prezes), Michał Helman (chief commercial officer), Przemysław Kłobut (chief financiel oficer) i Małgorzata Górska (people culture & communication director). Według danych zamieszczonych w KRS w zarządzie spółki zasiadają Alexander Sorg i Przemysław Kłobut.