Kraj

Żywiec Zdrój chce walczyć z plastikiem

Marka zobowiązała się, że do 2020 r. taką samą ilość plastiku wprowadzi na rynek, co podda recyklingowi.

Żywiec Zdrój chce walczyć z plastikiem
Żywiec Zdrój, marka wody z portfolio Danone, zobowiązała się, że będzie działać na rzecz bardziej efektywnego systemu zbiórki butelek PET i ich recyklingu w Polsce. Żywiec Zdrój zobowiązał się, że w 2020 r. taka sama ilość plastiku, jaką wprowadzi na rynek, zostanie zebrana i poddana recyklingowi.
Żywiec Zdrój ponadto zobowiązał się, że wspólnie z partnerami będzie działać, by w 2025 r. osiągnąć powyżej 90 proc. recyklingu butelek PET w Polsce. Marketer deklaruje również, że wspiera ideę gospodarki o obiegu zamkniętym i będzie stopniowo zwiększać udział przetworzonego plastiku w swoich butelkach, jednocześnie pracując nad rozwiązaniami alternatywnymi dla plastikowych opakowań.
Zobowiązanie zostało ogłoszone podczas szczytu klimatycznego CO24 w Katowicach. Żywiec Zdrój obiecał, że będzie sukcesywnie zwiększać poziom zbiórki i recyklingu plastiku. Jak podkreśla biuro prasowe, już teraz, we współpracy z organizacją odzysku i specjalistycznymi firmami, Żywiec Zdrój przewyższył o 10 proc. prawny obowiązek zbiórki i recyklingu plastiku w 2018 r. Firma, wspierając ideę gospodarki o obiegu zamkniętym, będzie stopniowo zwiększać udział przetworzonego plastiku w swoich butelkach, jednocześnie pracując nad rozwiązaniami alternatywnymi dla plastikowych opakowań.
Wszystkie opakowania Żywiec Zdrój, łącznie z zakrętkami i etykietami, już w tej chwili mają nadawać się w 100 proc. do recyklingu – przekonuje biuro prasowe.